Skip to content

12 באפריל 2012

אנו, נועם גור ואלון גורמן, מצהירים/ות כי לא נבצע את שנכפה עלינו על ידי המדינה ונסרב להתגייס לצבא הישראלי. הסירוב שלנו בא למחות על הדיכוי והנישול של הפלסטינים ע"י הצבא הישראלי, כחלק ממדיניות ישראל בשטחים הכבושים המתבטאת הן בשטחים שנכבשו ב-'67 והן בשטחים שנכבשו ב-'48. אנו מחויבים/ות לערכים של שוויון וחירות וקידום של שלום צודק בארץ, ומאמינים/ות כי מדיניות הכיבוש והנישול של ישראל כלפי הפלסטינים פוגעת באפשרות לקיום שלום צודק ודמוקרטיה באזורינו. אנחנו מדגישים/ות כי כל עוד ישראל תמשיך לשלול את החירויות הקולקטיביות והאישיות של הפלסטינים, נמשיך לפעול נגד מדיניותה.

מדינת ישראל מחזיקה תחת שליטתה שטחים שהיא כבשה בשנת 1948, לאחר שביצעה טיהור אתני בתושבים המקומיים בארץ- שכלל רצח, הרס של כפרים וגירוש של כ- 700,000 פלסטינים, פשע שישראל ממשיכה לבצע עד היום בסירוב שלה לפעול כפי שנתבקשה ע"י האו"ם בהחלטה 194, לחזרת הפליטים ו/או למציאת פתרון הוגן וצודק לבעיית הפליטים שהיא יצרה. השטחים שנכבשו ע"י ישראל ב-67' נמצאים תחת שלטון צבאי, משמע החיים בהם נתונים לחיים תחת מערכת חוק ומשפט צבאית אשר מתפקדת כמשטר אפרטהייד גזעני ובמסגרת זו ליחס משפיל, הריסות בתים, ענישה קולקטיבית, הוצאות להורג ללא משפט, מעצרים מנהליים, חומה אשר גוזלת את פרנסתם ואדמתם, הגבלות תנועה, התנחלויות והרשימה עוד ארוכה. כל אלו עומדים בניגוד מוחלט לתפיסה שלנו ובתוך כך היא גם עומדת בניגוד לחוק הבינלאומי, ויוצרים מצב של ייאוש בקרב האוכלוסייה הפלסטינית המתמודדת עם חיים אלו ביום-יום, ולעתים אף פונה לאלימות שמופנת כלפי ישראלים עקב ייאוש זה.

החופש של הפלסטינים החיים תחת המשטר הצבאי מוגבלת מאד, ובפרט זו של אלה שמחליטים באומץ רב להתנגד לכיבוש באמצעים לא אלימים, אשר מדוכאים בין היתר ע"י מערכת משפט צבאית שלא מקיימת את זכותם להליך הוגן, ומטרתה להגביל את זכויותיהם באופן חריף תחת מסווה של חוק.
אנחנו מסרבות/ים מתוך מודעות לכך שזוהי פעולה סמלית, המתאפשרת מתוך הפריווילגיות שלנו כיהודיות/ים אזרחי/ות ישראל. אנחנו נכלא לתקופה קצרה, ויתכן כי נכלא פעמים נוספות, אך נשתחרר בסוף ללא תיק פלילי לחיים כאזרחים בעלי זכויות אדם ואזרח, ועם כל החירויות המשתמעות מכך, בשונה מפלסטינים החיים תחת שלטון הכיבוש.

ההצהרה של סירוב לשתף פעולה עם הכיבוש היא חשובה עוד יותר לנוכח זה שבשנים האחרונות ישראל משקיעה מיליוני שקלים וכוח אדם על מנת למחוק ולהלבין ("whitewashing") את פשעיה, להסתיר אותם מאחוריי חומות אפרטהייד גבוהות ומשקיעה בחינוך לגזענות ונבערות, תוך כדי ניסיון לשמור על סטטוס קוו בו בני נוער אינם מעורים בקורה סביבם ואינם שואלים שאלות או מטילים ספק במה שנאמר להם.

אנחנו מעוניינות לקרוא לציבור הישראלי לתמוך בנו ולהצטרף למאבק נגד מדיניות האפרטהייד הישראלית ע"י הצטרפות למאבק העממי הלא אלים והצטרפות ותמיכה בקריאת ה-BDS (חרם, משיכת השקעות וסנקציות) הפלסטינית כדרך של מאבק בלתי אלים במדיניות ישראל מתוך מחויבות לערכי החירות והשוויון, ומתוך אמונה שלמה כי מדיניות הכיבוש והנישול של הפלסטינים ע"י מדינת ישראל פוגעת באפשרות לשינוי המציאות לקראת מציאות שיוויונית המבוססת על ערכים דמוקטיים.

מודעות פרסומת
להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: